Samsun Açı Okulları » DEVLET TEŞVİĞİ
0 (362) 428 08 00
Sosyal Medya Hesaplarımız

DEVLET TEŞVİĞİ

Anasayfa » DEVLET TEŞVİĞİ
DEVLET TEŞVİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘’özel okul teşviği’’ olarak bilinen ‘eğitim öğretim desteği’ için son başvuru tarihi 19 Eylül Pazartesi günü olarak belirlenirken, devletin teşvik kapsamındaki okullar listesinde Açı Okulları‘da yer aldı.

Mevcut öğrenciler ve çocuklarının Açı Okulları’nda eğitim görmesini isteyen veliler, başvuru yaparak teşvikten yararlanabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘özel okul teşviği’ olarak bilinen ‘eğitim öğretim desteği’ kapsamındaki okullar listesinde Açı Okulları bu yıl tüm kampüsleriyle yer aldı.


Teşvikten yararlanmak isteyenler için son tarih 19 Eylül Pazartesi günü olarak belirlenirken, Açı Okulları, bakanlığın açıkladığı teşvik kapsamındaki okullar listesinde bu yıl Açı Okulları tümüyle yer aldı. Kurumun öğrencileri ve çocuklarının Açı Okulları’nda eğitim görmesini isteyen veliler, başvuru yaparak bu imkandan yararlanabilecek.


Yerleştirme sonuçları Bakanlık tarafından 20 Eylül’de ilan edilecek. Eğitim öğretim desteğine hak kazanan öğrenciler, yerleştiği özel okula nakil ve kayıt işlemlerini 21-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecek. Boş kalan kontenjanlar için aynı tercihler üzerinden 27 Eylül’e kadar ek yerleştirme yapılacak. Ek yerleştirme ve kayıtlar da 27-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Açı Okulları’nın öğrencileri, anaokulundan liseye kadar her kademede, özgün eğitim modelleriyle, özgür düşünen, içinde yaşadığı topluma duyarlı, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişiyor. Doğayı temel alarak geliştirilen eğitim konseptiyle, klasik kalıpları yıkarak eğitimde yaparak ve yaşayarak öğrenme anlayışını sistemleştiren Açı Okulları, öğrencilerini sadece akademik anlamda değil her alanda geliştiriyor ve hayata hazırlıyor.