0 (362) 428 08 00 - info@samsunaciokullari.com
0 (362) 428 08 00 - info@samsunaciokullari.com

Kayıt Bilgi Formu

Okulumuz ve Kayıtlar hakkında bilgilendirilmek üzere sizi aramamızı isterseniz, sadece bize Adınızı ve Telefonunuzu bırakmanız yeterli.

Anasınıfı

Anasınıfı programımız yıllarca süren araştırma ve öngörünün, dünyaca ünlü Montessori Felsefesi ile bir araya getirilen kombinasyonuna dayanmaktadır.

İlkokul

Samsun Açı Okulları gelişmelere ve yeniliklere açık küresel eğitim felsefesi ile öğrencilerin yetenek ve farklılıklarının ortaya çıkmasını destekler.

Ortaokul

Ortaokul (10-13 yaş) eğitiminde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatının yanı sıra akademik kadromuzun özel hazırladığı Uluslararası Müfredat yapısını da kullanmaktayız.

Anadolu Lisesi

Hedefi sadece üniversite başarısı olmayan Samsun Açı Okulları öğrencileri, hem günlük hayatlarında hem de akademik hayatlarında en başarılı bireyler olmaktadır.

Neden Açı Okulları

1

Eğitimde ASDF Modeli

Açı Okullarında uygulanan, öğrencilerin yaş grubu özelliklerine uygun olan “ASDF Eğitim Modeli’’ ile her alanda gelişim desteklenir. Öğrencilerin doğal bir çevrede ve kendilerini rahatça ifade edebilecekleri bir öğrenme merkezi ortamında, kültürel ve sosyal paylaşım içinde bulunarak, deneyimleyerek öğrenmeleri sağlanır.

2

Üniversite Sınavına Hazırlık Programı

Açı Okulları öğrencileri, hayal ettikleri üniversiteyi kazanacak düzey ve yeterlilikte eğitim alırlar. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Açı Okullarının 11 ve 12. sınıflarında “Üniversite Sınavına Hazırlık Programı” uygulanır.

3

Açı Okullarında Sınav Sistemi

Açı Okullarında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş usul ve esaslara göre yapılan ulusal sınavların yanında, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık amacıyla farklı sınav türleri uygulanır.

4

Açı Sınava Hazırlık Merkezi

Öğrenci ve velilerine ulusal sınav sistemleri hakkında bilgilendirme sunan, öğrencinin akademik başarısını destekleyen Açı Sınava Hazırlık Merkezi, belirlenen hedef ve kişisel analiz çerçevesinde öğrencinin bilişsel gelişimine, tercih hedeflerine uygun çalışma planı ve materyaller hazırlar.

5

Yabancı Dil Eğitimi

Açı Okullarında birinci yabancı dil İngilizcedir. Yabancı dil eğitimi müfredatı Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi’ne (CEFR) uygun olarak hazırlanmıştır. Öğrencilerin kişisel gelişim dosyalarında ilkokuldan liseye kadar Cambridge KET, PET ve FCE sınav sertifikasyonlarına sahip olmaları amaçlanır.

6

Kişiye Özgü Çözüm Odaklı ve Proaktif Rehberlik

Açı Okulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Biriminin felsefesi, Kişiye Özgü Çözüm Odaklı ve Proaktif Rehberlik yaklaşımıdır. Açı Okulları, her öğrencinin eşsiz olduğu inancıyla bu yaklaşımı benimser ve öğrencileri motive ederek gelişimlerine destek olmayı hedefler.