fbpx
0 (362) 428 08 00 - info@samsunaciokullari.com
0 (362) 428 08 00 - info@samsunaciokullari.com

Değer kavramı birey ve toplum aklında önemli bir yer tutar. insan yaşamını devam ettirebilmek adına bir değerler sistemine kendini ait hisseder. Bu doğal bir süreçtir. Birey ve toplumlar geçmişlerinden aldıkları birikimle bu değerler sistemini üretirler. Geçmişten aldıkları bu birikim ve yaşanılan çağ arasında eleştirel bakış eşliğinde bu sistem içerisinde varlıklarını devam ettirirler. Samsun Açı Okulları olarak bizler kendi topraklarımızda binlerce yıllık entelektüel çabalar­la oluşturulmuş değerler sistemimizde ayaklarımız sabit kalmakla beraber bütün dünyayı ve kainatı öğrencilerimize göstermek ve onların büyük ufuklara göz dikmelerini sağlamak adına değerler eğitimi çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

ERDEMLİ ÇOCUK/ ERDEMLİ GENÇ DEĞERLER ATÖLYELERİ
Akademik eğitimin yanında öğrencilerimizin dünü ve bugünü anlama ve anlamlandırma çabasına katkı sunacak, on­ları doğruya ve güzele yönlendirecek, kendilerini ve dünyayı tanımaya yetecek bilgi birikimini onlara kazandırmaya yardımcı olan atölyemiz.

GÜNDEM ÖĞRENME MODELİ
insanı insan yapan değerleri kağıt üzerinde değil, uygulayarak, yaşayarak öğrenmek sonuca ulaşmak adına en etkin yoldur. Okulumuza özgü bu değerler eğitimi öğrenme modeli öğrencilerimizin, derste, teneffüste ve evde öğrenmeleri devam edecek şekilde tasarlandı. Okul-Veli-Öğrenci üçgeninde öğrencilerimizde olumlu davranış değişiklerini en kısa sürede ve en kalıcı şekilde vermek amaçlandı.

DİN EĞİTİMİ
Din olgusu insan hayatında tarih boyunca hep önemli olagelmiştir. insanın en temel ihtiyaçlarından biri de inanma ihtiyacıdır. Bu ihtiyacın en doğru ve bağımsız şekilde karşılanması büyük önem arz etmektedir. Köklerimiz kadim, sa­hih medeniyet algımızda sabit, aklımız ise semanın enginliğini aşacak kadar özgür olacak şekilde okulumuzda sahih inancımızı fikriyatta ve zikriyatta (uygulamada) ana kaynaklarına sadık kalacak şekilde öğretme ilkesi ışığında din eğitimi vermekteyiz.

İletişim Bilgilerimiz

Samsun Açı Okulları

Büyükoyumca Mah. 5225. Sk. No: 16 Atakum Samsun (Pelitköy Toki Sapağı)

0 (362) 428 08 00
info@samsunaciokullari.com

Sosyal Medya’da Açı

Açı'yı Keşfet

Büyük bir düşünürümüz ; “Devler gibi eserler bırakabilmek için karıncalar gibi çalışmalıyız” der. İşte Açı okulları;  tam bu noktadan hayata bakmaya çalışan idealist beş öğretmenin kurduğu bir eğitim yuvasıdır. Her şeyden önce bir öğretmen kuruluşudur.