0 (362) 428 08 00 - info@samsunaciokullari.com
Bizi daha iyi tanıyın...

Hakkımızda

Bizi Daha İyi Tanıyın

Büyük bir düşünürümüz ; “Devler gibi eserler bırakabilmek için karıncalar gibi çalışmalıyız” der. İşte Açı okulları;  tam bu noktadan hayata bakmaya çalışan idealist beş öğretmenin kurduğu bir eğitim yuvasıdır. Her şeyden önce bir öğretmen kuruluşudur.

Açı okulları;  tüm Türkiye’de faaliyet gösteren hemen her şehrimizde şubesi bulunan büyük köklü bir eğitim kurumudur. Başarılarla dolu geçmişinde üniversite ve lise giriş sınavlarında pek çok Türkiye birincilikleri ve dereceleri olan Açı Eğitim Kurumlarının ülkemizin eğitimine önemli katkıları olmuştur.

Felsefemiz

Eğitim ve öğretimin bir bütün olduğunun bilinci ile öğrencilerimizin kendini ve çevresini bilerek yetişmesini amaçlarız. Evrensel ve toplumsal kuralları okulumuz bünyesinde gözetip uygulayarak çocuklarımızın saygın bireyler olmasını hedefliyoruz.

Açı Prensipleri

Eğitimin kutsal bir görev olduğu bilinciyle, bilimin ve akılcı düşüncenin aydınlattığı yolda, güzel yarınlar yaratma gayesi ile çalışıyoruz. Biz, severek yapılan her işin, sonunda başarıya ulaşacağına gönülden inanan büyük bir aileyiz.

Başarının Anahtarı

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle birlikte kitap okumayı da yaşantımızın vazgeçilmezi haline getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak ve onları kendine güvenen, kişilikli, iletişim becerisi yüksek bireyler olarak yetiştirmektir.

Samsun Açı Okulları Kampüs Turu

Samsun Açı okulları ülkemizin eğitimine katkı yapmak için eğitim yatırımlarına her zaman öncülük etmiştir. Samsun’umuzun göz bebeği Atakum’un merkezinde 2016 Eylül’ünde ilkokul ve ortaokul olarak faaliyet başlayan 4 bin m2 bahçeli, 25 derslikli okulumuzda Samsun’umuzun öğrencilerine hizmet vermektedir.

Neden Açı Okulları?

Öğrencimizi akademik başarının yanı sıra ‘’Yaşam beceri Atölyelerinde’’ hayata hazırlayan (Deneyim merkezi, tamir atölyesi, masal atölyesi, mutfak sanatları atölyesi, mucitler atölyesi, tekno-robotik atölyesi, tarih ve medeniyet atölyesi, gökkuşağı atölyesi, ritim ve müzik atölyesi, havacılık atölyesi, mantık ve matematik atölyesi, akıl oyunları atölyesi, drama atölyesi) bir hayat okulu olduğu için…

Misyon & Vizyonumuz

Türkiye’nin en iyi eğitim hizmeti veren, milli ve manevi değerlere saygı duyan, paylaşımcı, katılımcı, sorgulayıcı, özgür düşünceye sahip, değişim ve gelişime açık, çok yönlü bireyler yetiştirmek için çağdaş eğitim olanağı sunan bölgemizde en fazla tercih edilen bir okul olmak.

Çağa ve teknolojik gelişmelere uyumlu hareket ederek bilgiye ulaşmanın yollarını öğrenmiş, kökü mazide ufku atide, insanlığın kazanımlarını ve evrensel değerleri özümsemiş, ülkesini her yönü ile ileri götürmeyi hedefleyen, insanlığa karşı duyarlı, yaşanabilir bir dünya için çaba sarf eden bilinçli bireyler yetiştirerek özel okullar arasında tercih edilen bir kurum olmak.