Samsun Açı Okulları » YABANCI DİL EĞİTİMİ
0 (362) 428 08 00
Sosyal Medya Hesaplarımız

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anasayfa » YABANCI DİL EĞİTİMİ

ydilegit
BLC  Yabancı Dil Eğitimi

ydilegit-2BLC Nedir ?

BLC insan merkezli öğrenme ve gelişme sistemleridir. Özellikle Ülkemiz öğrencilerinin hayatta başarılı olmak için
sahip olması gereken yetenek ve yetkinliklerin niçin elde edilemediği problemine odaklandık. Bu problemlere gerçekçi çözümler getirmek amacıyla eğitim programları geliştiren yaklaşımın adıdır BLC.

Toplumsal olarak bazı önyargılarımız ve aşmamız gereken engeller vardır. Bu engeller bizim öğrenme ve gelişmemizi derinden etkilemektedir. Bu ön yargılar ve problem alanları temel olarak şöyledir.

  • Niçin yabancı dil öğrenemiyoruz?
  • Neden kitap okuma alışkanlıklarımız yeterli değil?
  • Matematik denen şey bizim zekâmızı aşan bir şey mi?
  • Sanat neden bize göre değil? Lüks bir şey mi?
  • Özgüvenimiz neden düşük? Çevremizle neden sağlıklı ilişkiler kuramıyoruz?

 

Real Life English     

Açı Koleji olarak yabancı dil öğrenmenin ve gelişiminin uzun soluklu sürecini bir kenara bırakıyoruz. Öğrencilerimizin daha kısa sürede ana dile yakın dil becerileri geliştirmelerini sağlıyoruz. Çünkü ana dil edinme ile dil öğrenme arasında hayatta farklar olduğunu biliyoruz. Bu bilgiyi öğrencilerimizin bir yabancı dili kusursuz şekilde edinmeleri için kullanıyoruz.

Temel anlayışımız “no man is back” hiç kimse geri kalmayacak anlayışıdır. Sloganımız ise “Real Life English” yani gerçek yaşam İngilizcesidir.

Gerçek hayattan kopuk ve sadece kitap metinleri üzerinden öğrenilen bir dil eğitimi asla kalıcı olmaz.

Konuşma Odaklı Eğitim

“Bir dili konuşamıyorsak bilmiyoruz demektir.” Fikrinden hareketle sınıflarımızda her öğrenciye her konuyla ilgili konuşma süreleri verilir. Sınıf içinde öğretmenlerimiz her öğrencimizi konuşmaya teşvik eder. Her günün sonunda sınıfta serbest konuşma süreleri vardır.

Subliminal Kelime Öğrenme Metodu

İngilizce konuşmanın önündeki en büyük engel kelime dağarcığının yetersizliğidir. Kelime ezberlemek mevcut sistemler içinde oldukça zaman alan bir yük durumundadır. Bu metotla bütün kurlardaki yabancı kelimeleri çok ydilegit-1daha kolay ve kalıcı şekilde öğretiyoruz.

 

Kelime Öğrenme Aktiviteleri ve Kaynakları

İngilizcede en çok kullanılan kelimeler, deyimler ve cümlelerin gerçek hayatta kullanış şekillerinden milyonlarca örneğin elektronik ortamda öğrencinin kullanımına sunulduğu bir koleksiyondur. Bu yönüyle çok etkili bir kelime öğrenme yöntemidir.

Film Saatleri

Her hafta Cuma günleri öğrencilerimizle İngilizce öğretmenlerimiz eşliğinde Türkçe alt yazılı İngilizce film izletiyoruz, sonrasında film üzerinde kritikler yaparak konuşma pratiği yapmalarını sağlıyoruz.