fbpx
0 (362) 428 08 00 - info@samsunaciokullari.com
0 (362) 428 08 00 - info@samsunaciokullari.com

Duygusal zekanın (EQ) son yıllarda IQ’dan daha önemli olduğu konusunda ciddi araştırmalar ve çalışmalar vardır. Ya­şam Beceri Merkesi atölyeleri çocukların duygusal zeka eğitimlerinin temelini oluşturmaktadır.

Yeni nesil iş dünyasında İnisiyatif alabilme, Girişimcilik ve Özgüven gibi becerilerin ön planda olacağı öngörülüyor ve eğitim modelimiz de çocuklarımızın geleceğin dünyasındaki yerini alabilmesi için onlara özel tasarlandı.

AKIL VE ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ

Akıl ve Zeka Oyunları Atölyemizde; öğrencilerimize kendi potansiyellerini göstermek, karşılaştıkları problemler için özgün çözüm yolları üretmelerini sağlamak, proje odakları düşünme becerileri geliştirmek ve onlara aktif bir kişilik kazandırmaktır. Zeka ve Akıl Oyunları Atölyesi sistematik düşünmeyi sağlamanın yanında oyunun içinde karşılaşabi­lecekleri rakibe saygı, stresi yönetebilme ve rehavete kapılmama gibi birçok dinamikle karşılaşıp bunları yönetebilme becerisi elde edebildiği bir eğitim metodudur.

ROBOTİK PROGRAMLAMA ATÖLYESİ
• Bu programda öğrenciler hem robotik mantıkla çalışan mekanik uygulamalar yapacaklar, hem de günümüz teknolo­jisine uygun uluslararası düzeyde robot kitleriyle tasarımlar ve programlamalar yapacaklar.
• Stratejik düşünme, ihtiyaç belirleme, el-göz koordinasyonu, tasarım yapma, hayal etme, el becerisi gibi önemli kaza­nımlar elde edecektir.
• Mantıksal zeka, görsel zeka, bedensel zeka ve içsel zekanın gelişiminde etkilidir.
• Öğrencilerimiz, Robotik Kodlama Atölyesi ile hayal güçlerini kullanarak üretebildikleri araçları kullanmayı öğreniyor, hayal ettikleri robotları tasarlayarak kodlayabiliyor, proje bazlı birçok komut ve yönergeleri programlayarak robotlarına aktarabiliyor.
• Kendi projeleri için ürün prototipleri üretebiliyor, girişimcilik yönlerini geliştirici sunumlar ile projelerini etkinlikler de tanıtma imkanına sahip oluyorlar.

HAVACILIK VE ROKET ATÖLYESi

• Uçmanın prensiplerini, havacılık tarihini ve günümüzde kullanılan tüm hava araçlarını tanıtan ve uygulamalar yaptıran önemli bir programıdır.
• Bu programda öğrenciler basit bir kağıt uçaktan başlayarak pek çok hava aracının maketlerini yapıp uçurmanın ve yarıştırmanın keyfini yaşıyorlar.
• Havacılık alanındaki akademik bilginin yanında keşfetme, proje üretme, el-göz koordinasyonu, yaratıcılık gibi kazanımlar sağlanarak öğrencinin gelişimine önemli ölçüde etki eder.
• Mantıksal Zeka, Görsel Zeka, Bedensel Zeka ve İçsel Zekanın gelişiminde etkilidir.

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI DRAMA ATÖLYESi
• 2000 yıllık kadim tarihimizin öğeleri ve somut olmayan kültürel miraslarımızla sentezlediğimiz müfredatta, her yaş gru­bundaki öğrenciler için gerekli olan duygusal zeka kazanımları ayrı ayrı tanımlanmış ve buna uygun olarak hazırlanmıştır.
• Anlama, anlatma, dinleme, sorgulama ve hayal gücü gelişir, gözlemlerini, izlenimlerini, duygularını ve hayal gücünü daha rahat ifade eder. Liderlik becerileri gelişir.
• Sorunlar karşısında çözüm üretmeye çalışır.
• Özgüven, iletişim kurma ve kendini ifade yetenekleri gelişir.
• Drama etkinliği ile grup heyecanı. işbirliği ve grup dinamizmi kazanmalarını, empati kurma, doğaçlama ve rol oynama becerileri gelişir.
• Oyun oynayarak ruhsal ve bedensel açıdan rahatlamaları sağlanır.


MUTFAK SANATLARI

Minik şefler hijyen, gıda güvenliği, yemek ve sofra kültürü, doğru beslenme ve temel yemek hazırlama becerilerini bu atölyede kazanıyorlar. Günümüz yanlış beslenme alışkanlıklarının önüne geçerek Helal Gıda bilinci ile sağlıklı nesiller yetişmesine öncülük ediyoruz.

EĞLENCELİ BİLİM ATÖLYESİ
• Eğlenceli Bilim Atölyemiz; öğrencileri etkinliklerle bilime teşvik etmek ve onların hayal güçlerini geliştirmek için kuruldu.
• Bilim Atölyemizde bulunan plazma küresi, sesli borular, suda girdap vb. birçok etkinlik ile çocuklarımız bilimi görerek, dokunarak, dinleyerek öğreniyor.
• Bilim kültürleri gelişen öğrencilerimiz, toplumun düşünen ve sorgulayan bireyleri olarak yetişirken, üretkenliklerini kullanarak bilimsel çalışmalara ilk adımlarını atıyorlar.

 

İletişim Bilgilerimiz

Samsun Açı Okulları

Büyükoyumca Mah. 5225. Sk. No: 16 Atakum Samsun (Pelitköy Toki Sapağı)

0 (362) 428 08 00
info@samsunaciokullari.com

Sosyal Medya’da Açı

Açı'yı Keşfet

Büyük bir düşünürümüz ; “Devler gibi eserler bırakabilmek için karıncalar gibi çalışmalıyız” der. İşte Açı okulları;  tam bu noktadan hayata bakmaya çalışan idealist beş öğretmenin kurduğu bir eğitim yuvasıdır. Her şeyden önce bir öğretmen kuruluşudur.