fbpx
0 (362) 428 08 00 - info@samsunaciokullari.com
0 (362) 428 08 00 - info@samsunaciokullari.com

OKULA UYUM PROGRAMI (ORYANTASYON ÇALIŞMALARI)
Samsun AÇI okullarında uyum kapsamında öğrencilerimizi tanımaya yönelik her sınıf seviyesi için farklı yapılandırılmış öğrenci tanıma çalışmaları uygulanır ve öğrencilerimizin uyumunu kolaylaştırmak amacıyla okul-aile iş birliği çerisinde oryantasyon çalışmaları yürütülür.

ÖĞRENCİ TANIMA ÇALIŞMALARI
Öğrencilerimizi tanımaya yönelik her sınıf seviyesi için farklı yapılandırılmış bu çalışmalar ile öğrencilerin desteklenmesi gereken yönleri belirlenir. Bu çalışmamız öğrencilerimizin doğru yönlendirilmesinde önemli ipuçları verir. Yapılan görüşme sonucunda veliler bilgilendirilir.

ÖĞRENCİ GELİŞİM, TAKİP VE DESTEK PROGRAMI
Bu Program kapsamında her öğrencimizin duygusal, sosyal ve akademik süreçlerinin takibi gerçekleştirilir. İhtiyaçları doğrultusunda gerekli, destek çalışmaları yürütülür. Öğretmen ve aile bilgilendirmesiyle süreç devam eder.

• Bireysel Öğrenci Görüşmeleri
• Bireysel Veli Görüşmeleri
• Gözlem, Test ve Envanterler
• Grup Çalışmaları
• Mentör Öğretmenlik


SINIF REHBERLİK PROGRAMI

Bu program kapsamında öğrencilerimizin gelişimi ve önleyici Rehberlik anlayışı temel alınarak planlanan sınıf rehberlik çalışmaları yürütülür. Öğrencilerimize eğitsel, duygusal, Sosyal ve Mesleki bilgilendirme seminerleri verilir.

SINAV REHBERLİĞİ
Sınava hazırlık süresi her öğrencinin hayatında yer alan hayatının bundan sonrasına yön vermesinde etkili olan önemli bir süredir. Rehberlik ve psikolojik danışma servisi öğrenciye tüm eğitimi süresince destek ve yön vermesinin yanı sıra işte bu sınava hazırlık sürecinde de destek oluyor. Sınava Hazırlık sırasında çalışma programı hazırlamadan soru çözüm takibine, deneme analizinden bireysel rehberliğe birçok hizmet veriyoruz. Sınav sonrası süreçte de etkin rol oynayarak öğrencilerimizin gidebileceği en uygun eğitim kurumuna geçişini sağlıyoruz.

MESLEKİ REHBERLİK PROGRAMI
Bu program öğrencilerimizin etkili kariyer becerilerini geliştirmeyi hedefler. Onların kariyer yolculuklarında kendilerini tanımaya ve yeteneklerini keşfetmeye, gelecekleriyle ilgili karar verebilme becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yürütülür.

AİLE AKADEMİSİ PROJESİ
Veli-öğrenci ilişkisindeki güncel problemler konusunda velilerin bilinçlendirilmesini amaçlayan bir projedir. Öğrencile­rin eğitim-öğretim hayatında doğrudan etki sahibi olan anne ve babaların profesyonel destekle beraber, bilmediklerini öğretmek, yanlış bildiklerini düzeltmek gelecek nesillerin sağlıklı bir şekilde yetişmesinde ciddi bir etki sahibi olacaktır. Projemiz bu amaçla, imkanı olan veya olmayan velilerin bu hizmete ulaşmasını ana amaç olarak görmektedir.

İletişim Bilgilerimiz

Samsun Açı Okulları

Büyükoyumca Mah. 5225. Sk. No: 16 Atakum Samsun (Pelitköy Toki Sapağı)

0 (362) 428 08 00
info@samsunaciokullari.com

Sosyal Medya’da Açı

Açı'yı Keşfet

Büyük bir düşünürümüz ; “Devler gibi eserler bırakabilmek için karıncalar gibi çalışmalıyız” der. İşte Açı okulları;  tam bu noktadan hayata bakmaya çalışan idealist beş öğretmenin kurduğu bir eğitim yuvasıdır. Her şeyden önce bir öğretmen kuruluşudur.